"Birlik Rahmet, Ayrılık Azaptır"
Hadis-i Şerif
Bayrak
Firma Ekle
istanbul
  • Cumartesi11° / 7°
  • Pazar12° / 6°
  • Pazartesi14° / 10°
Başkanın Mesajı
PROTESTO
Ahmet YILMAZ
Ahmet YILMAZ ahmet.yilmaz@istokdef.com a.yilmazayilmaz60
06 Haziran 2014 , Cuma / 3597 OkumaDiğer Yazıları

PROTESTO

Yeryüzünde öyle mekânlar vardır ki bu mekânlar diğer mekânlarla mukayese edilemeyecek kadar kutsaldır. Farklıdır. Kabeyi Muazzama, Medineyi Münevvere, Kudusü Şerif ve Halilurrahmani Şerif farklı mekânların başında gelir. Bu mekânların diğer adı da HAREM’dir.

Hani halk arasında konuşurken eşlerimizi tanıtp deriz ya “hanım efendi haremi ismetimdir”. Harem, mahremdir. Oraya yabancıların girmesi, tasallutta bulunması yasaktır. Haramdır.

Kabeyi Muazzamaya, Mecsidi Nebinin haremine, Kudusü Şerifin haremine ve İbrahim Peygamberin makamına yabancıların girmesi haramdır. Şimdi bu bilgileri bir kenara koyup protestoya geçelim.

Protesto, bir şeyin olup veya olmamasını sağlamak için insanların guruplar halinde yapmak istediklerini ifade etmeye çalışmalarıdır.

Tarih boyunca insanlar Peygamberleri protesto etmişler. Bazen başarılı olmuşlar. Çoğu kez eylemleri başarısızlıkla bitmiş. Özellikle Gayretullaha dokunan yerlerde yaptıkları eylemlerle beraber helak olmuşlardır. Yine Hak ve hakikat karşıtları Allah’ın veli kullarını protesto etmişler. Bu eylemler tarihin değişik zamanlarında değişik yerlerde olmuş. Şimdi de oluyor ve gelecekte de olacaktır.

Eski devirlerde yapılan protestolar kanlı bitmiş. Özellikle son elli sene de yapılan protesto ve eylemler kanlı bittiği gibi toplumların değişimleri sonucu ekonomi öne çıktığından ekonomiye büyük darbeler getirmiştirç. Ekonomisi çöken devletler diğer devletler tarafından köleleştirmeye kadar götürülmüştür. Diğer bir ifageyle yapılan eylemler direkt ekonomiyi engellediği için gerek lokal gerekse toplumun tümünü içine alan çöküntüler meydana getirmektedir.

Bir sene önce İstanbul Taksim de başlatılan protestolar sadece ölüm getirmemiştir. Eylemlerin yapıldığı bölgede büyük ekonomik çöküntüye sebep olmuştur. Eylemcilerin destekçileri muhalefet partileri olunca da protestoların faturası Milletimize pahalıya mal olmuştur. Ekonomik hayatımızdan milyar TL kayıp olmuştur. İlerlemekte olan ülkemiz hem harici ve hem de dâhili Devlet ve Millet düşmanları tarafından zayıf düşürülmeye çalışılmıştır. Bu ekonomik kayıplar sadece para olarak görülmemelidir. Siyasi otoriteyi tehdit altına almak, iç huzuru bozmak ve milleti psikolojik olarak tedirginliğe sevk etmek en büyük amaçları olmuştur. Bu protesto ile başarı elde etmek isteyenler Devletin dik duruşu sayesinde bertaraf edilmiştir.

Analar Diyarbakır da evlatlarını istemek için protestoya başladılar. Dokuz ay karnında taşıdığı, iki sene süt emzirdiği, lise çağına kadar canından kıymetli bilip büyüttüğü evlatlar hainler tarafından dağa kaçırılmış, bunlar eğitimle, şiddetle, ilaç ve eroinle uyuşturulup vatan ve millet düşmanı yapılmak istenecektir. Artık yeter diyen analar evlatlarını kaçıran haydutlardan ve onların destekliyen işbirlikçilerden evlatlarını geri istemek için eylem yapıyorlar.

Ağaçları bahane edip devlete, millete ve milletin mallarına zarar verenler, polisi taşa ve ateşe tutanlar, insanların öldürülmesine sebep olanlar bugün bu acılı analara neden destek vermiyorlar? Çünkü onların amacı düşmanlıktır. Hainliktir. Asla hak ve adaletten yana değildir.

Peygamberimizin dedesi Abdülmuttalip, Ebrehe ve ordusuna karşı protesto başlattı. O sadece sahip olduğu yağmalanan mallarını geri istedi. Ebrehe, neden bana Kabeyi yıkmayayım diye yalvarmıyorsun dediğin de “Ben malların sahibiyim. Kabenin sahibi Allah’tır ve onu O korur.” Demek suretiyle muhteşem bir protesto örneği göstermiştir.

Tarihin en büyük protestolarından birisi geçtiğimiz hafta Kudüs’te yaşlı Filistinliler tarafından yapıldı. Düzen bozucu, haydut, ahlaksız, zayıfların düşmanı, kuvvetlilerden köpekler gibi korkan bir gurup provakatör yahudi soysuzları yoklama çekmek için Kudüs haremi şerifine girdiler. Ahlaksızca hal ve hareketlerine muhteşem protesto eylemi yapıldı. Haremi Şerifin bahçesinde Zeytin ağaçlarının altında kümelenmiş yaşlı Filistinliler toplu halde Kafirun suresini okumaya başladılar. Hem de hiç durmadan ve gittikçe gürleşen sesleri ile aynı zamanda da deruni bir kalp ile bunu yaptılar. Hiç karşılık vermeden, çatışmaya meydan vermeden bu protesto yapıldı.

Hey Dost! Sen Allahâ güvenirsen, Allah seni yalnız bırakır mı? Allah’a dayan, saye sarıl, hikmete ram ol. Yol varsa budur, bilmiyorum başka bir yol. Medya bu olayı yeniden gündeme getirmeli, Filistini yeniden gündemde tutmalıdır.

Siznle bu protesto eylem aracını paylaşmak istiyorum. Bu eylemi bugün sizler de, nefsinize, hainlere, kafirlere, yahudilere ve hristiyanlara karşı uygulayınız. Uygulayalım.

De ki: Ey kâfirler! Sizin taptıklarınıza ben tapmam. Siz de benim taptığıma tapıcılar değilsiniz. Ben asla sizin taptıklarınıza tapacak değilim. Siz de benim taptığıma tapacak değilsiniz. Sizin dininiz size, benim dinim banadır.

Bu vesile ile Cuma gününzü tebrik ederim. Bugün hınca hınç doldurulacak Kudüs Haremi Şerifinde kılınacak Cuma namazının kurtuluşumuza sebep olmasını temenni ediyorum.

Selam ve dualarımla.

Yazarlar
Anket
  • Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz?
  • Çok Güzel
  • Fena Sayılmaz
  • Kötü
Oy Ver
Sonuçlar
Tüm hakları saklıdır © 2010 - 2021 Tokkon Tokat Konfederasyonu
Site içeriğindeki hiç bir materyal izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.