"Birlik Rahmet, Ayrılık Azaptır"
Hadis-i Şerif
Bayrak
Firma Ekle
istanbul
  • Pazartesi10° / 6°
  • Salı9° / 7°
  • Çarşamba8° / 3°
Başkanın Mesajı
TOKKON (Tokat Konfederasyonu)
Ahmet Selim ARSLAN
Ahmet Selim ARSLAN ahmet.selim@istokdef.com asalimarslanahmet.selim
16 Eylül 2014 , Salı / 6667 OkumaDiğer Yazıları

TOKKON (Tokat Konfederasyonu)

 Hayırlara vesile olsun;

             Değerli Kadirşinas hemşerilerim;

Gurbet illere iş ve aş sebebi ile göçerek doğdukları yerleri sıla yapan çilekeş Tokat'lı kardeşlerimiz ezilmişlik ve can siperane çalışmalarının neticesinde varlıklarını bulundukları yerlerde hissettirir duruma geldiler.

             Öyle ki; Doğdukları yer vatanı aslileri olan Tokat'ımızın merkezi, ilçeleri ve köylerinden doydukları ve kendilerine aydınlık ve müreffeh bir gelecek hazırlayacakları büyük şehirlerde adeta bir dev gibi büyümeye ve söz sahibi olmaya başladılar. Ülkemizin can damarlarından biri hatta kalbi diyebileceğimiz İstanbul'da iş hayatlarının tüm zorluk ve kritik şartlarına rağmen birbirlerini inanç ve etnik köken farklılığı gözetmeden sevip, sayıp, muhabbetle kucaklayarak örgütlü yaşamın gereği olan dernekleşme faaliyetlerine uzun yıllar önce başlamışlar bunun sonucu olarak ‘da sadece İstanbul'da 450’nin üzerinde Köy, Kasaba yardımlaşma hizmet derneklerini kurmuşlardır. Bu vesile ile de yaklaşık 525000 Tokat'lı hemşerilerimizin gücü ve sesi olmuşlardır.

            Tokat'ımızın yetiştirdiği beyin güçlerinin de yardımlarıyla bu derneklerimiz kendi aralarında birleşerek ilçe dernek federasyonlarını oluşturmuş peşinden 4 adet Tokat il dernekler federasyonunu kurarak güçlerini ve varlıklarını İstanbul ve Türkiye yi yönetenlerin belleklerine adeta kazımışlardır. Bu federasyonlar toplamda ilçe federasyonlarıyla birlikte şu an için 6 tanedir. Ancak yaklaşık 2 yıl önce kurulan İSTOKDEF (İstanbul Tokat Dernekleri Federasyonu) in etkinlik ve yaptırımlar yönünden diğer federasyonlarımıza öncülük ve liderlik yapabilecek bir konumda olduğunu bu iki yıl zarfında yapmış oldukları devasa etkinliklerle ispat etmişlerdir. Bir tokatlı olarak bizler de federasyonumuzu bu başarılarından dolayı tebrik ve takdir ediyoruz.

            Tokat'ımızın cefakar, Fedakar, vefakâr ve kadirşinas evlatları çalışmalarını ve gayretlerini bir rehavete kapılmadan aynı azim ve gayretle daha güçlü ve daha yükseklerde zirvede yer almanın yolunu aramaktan vaz geçmemişler bu arayış ve çalışmalarının sonucunda 08.09.2014 günü itibariyle TOKKON (Tokat Konfederasyonu) u, kurucuları Mehmet Salih ÜN Başkanlığında 6 değerli Tokat’lı, Tokat sevdalısı, Tokat’ın güzide evlatları bizim kardeşlerimiz olmuşlardır. Bünyesinde İstanbul'da kurulmuş olan 6 federasyonumuzdan 3 federasyonumuzun destekleriyle kurulan TOKKON (Tokat Konfederasyonu) un çatısı aşağıdaki şekilde oluşmuştur                                                          

1  İSTOKDEF   (İstanbul Tokat Dernekleri Federasyonu)                                                                                                2  ASTOKDEF  (Asya yakası Tokat Dernekler Federasyonu)                                                                                             3  AVTOKDEF  (Avrupa yakası Tokat Dernekler Federasyonu)   

              ''BİRLİKTE HAYIR AYRILIKTA AZAP VARDIR''      Hadis'i Şerifinde buyrulduğu gibi Tokat'ımızın güzel insanları, canlarımız her şeyimiz dostlarına güven ve ilham veren gıptayla adlarından söz ettiren bir birliktelikle kurdukları TOKKON (Tokat Konfederasyonu) un Tokat'lı hemşerilerimize Tokat’ımıza, İstanbul ve Türkiye'mize hayırlara vesile olmasını Yüce Rabbimizden diliyorum.  Tokat'lı hemşerilerimiz gurbet illerde bu gibi kuruluşlarının çatısında inşallah bir olacaklar, iri olacaklar, diri olacaklardır. Birlik ve beraberliğimizi Rabbimiz nazarlardan saklasın kem gözlere ve hasetlere fırsat vermesin. Yıllarca Gurbet illerde iş yapan ve işe girmek için referans arayan güzel hemşerilerimiz bundan böyle kendi bileğinin gücü, evlatlarının destekleri ve yardımlarıyla daha da önemlisi ALLAH'ın izni ile kendilerine yeter duruma geleceklerdir.

            Uzun yıllardır uyuyan ve başkalarını omuzlarında taşıyan Tokat'ımızın güzel insanları bundan böyle uyanmış Tokat ve Tokatlılara fazla hizmet ve görev yapma şuuruna erişmişlerdir. Tokat’ımızın adının tüm ülke ve yurt dışında her yönden ilerlemiş yetişmiş insan güçleri ile ülke yönetimi ve imarında söz sahibi olmuş bir il olarak duyurulması federasyonlarımızla birlikte artık  TOKKON (Tokat Konfederasyonu) un birinci ve asli vazifesidir.''İKİ GÜNÜ EŞİT OLAN ZARARDADIR'' hadisi şerifi bizlere hem ders verip hem de ışık tutmalıdır. Bundan böyle tüm seçilmiş ve atanmış yöneticiler ALLAH rızası için Tokat'a ve Tokat'lılara hizmet etmeyi kendilerine şiar edinmelidirler.

            Bizler Dernek, Vakıf, STK lar ,Yöre dernekleri federasyonlar ve Konfederasyonumuzla bu mücadelelerin takipçileri olacak Tokat'ımızı layık olduğu yere taşıyacağız.Son söz olarak hemşerilerimizi koca ozan Yunus'un tavsiyeleri ile ALLAH'a emanet ediyorum. ‘Gelin canlar bir olalım işi kolay kılalım, Sevelim sevilelim bu dünya kimseye kalmaz.''  

            Sonsuz Saygılarımla;

Yazarlar
Anket
  • Yenilenen web sitemizi nasıl buldunuz?
  • Çok Güzel
  • Fena Sayılmaz
  • Kötü
Oy Ver
Sonuçlar
Tüm hakları saklıdır © 2010 - 2020 Tokkon Tokat Konfederasyonu
Site içeriğindeki hiç bir materyal izinsiz ve kaynak gösterilmeden yayınlanamaz.